Ylli kuqezi drejt largimit, kërkon pagë më të lartë

Futbollisti portugez Rafael Leao ka kërkuar rritje të madhe pagash gjatë negociatave me Milanin për një kontratë të re, raporton sot “Gazzetta dello Sport”.

Leao kërkoi një pagë vjetore prej 7.5 milionë euro dhe një bonus prej rreth dy milionë eurosh, që do të ishte një rritje e madhe rroge.

Domethënë, portugezi merr deri më tani 1.8 milionë euro në sezon. “Gazzetta” shkruan se drejtorët teknikë dhe sportivë Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë folur me futbollistin dhe familjen e tij.

Kontrata e tij skadon në fund të sezonit të ardhshëm dhe negociatat për vazhdimin e bashkëpunimit kanë vazhduar që nga fillimi i këtij viti.

Leao kërkon të ulë klauzolën e blerjes, e cila mund të jetë problem dhe aktualisht shkon në 150 milionë euro.

Sipas mediave italiane, përfaqësuesit e portugezit kërkuan që klauzola të ulet në 80 milionë euro, gjë që do të lehtësonte largimin e lojtarit nga San Siro.

Ndryshe, në tekstin e sotëm thuhet se përfaqësuesit e Milanit nuk kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejtë me menaxherin e tij.


Shtuar 10.03.2023 19:56