Vlahovic, i preferuari i Guardiolas për majën e sulmit

Manchester City është ende në kërkim të një qendërsulmuesi referues dhe figura e Gabriel Jesús mbetet e pabindur. Krahas kësaj, duhet shtuar se si Ferran Torres ashtu edhe Sterling kanë shumë mundësi për t’u larguar në verë dhe ka ardhur koha për të vënë bast fort për një sulmues të ri.

Sipas asaj që theksojnë nga Anglia, Pep Guardiola vazhdon t’i insistojë drejtuesve të sportit që të tentojnë të mbyllin ardhjen e Dushan Vlahovic për qershorin e ardhshëm. Reprezentuesi serb ndodhet në mes të Evropës, me Juventusin dhe Cityn që kanë shfaqur interesin më të madh deri më sot. Sulmuesi është shumë për shijen e trajnerit katalanas dhe ka prioritet nënshkrimin e tij ndaj opsioneve të tjera.

Në parim, City ishte fokusuar te nënshkrimi i Haaland, por konkurrenca e lartë që ekziston për të, i bën ata të nxjerrin përpjekje për të vlerësuar emra të tjerë.

Nga ana e tij, Vlahovic e ka bërë të qartë se nuk do të rinovojë kontratën me Fiorentinën dhe prej muajsh skuadra kërkon një rrugëdalje për të. Për momentin ka pak skuadra që mund të paguajnë 70-80 milionë euro dhe një prej tyre është Manchester City. /albeu.com


Shtuar 20.12.2021 13:46