Vjen debutimi me PSG, Sergio Ramos në fushë pas 207 ditësh

Katër muaj e 20 ditë pasi nënshkroi me PSG, Sergio Ramos bëri debutimin e tij klubin francez në fitoren 1-3 kundër Seint-Etienne.

Qendërmbrojtësi luan ndeshjen e tij të parë pas 207 ditësh. Që nga 5 prilli, kur luajti për Real Madridin kundër Chelsea në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Champions Legue.

Ai sot luajti 90 minuta dhe shumë aktiv si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. /albeu.com


Shtuar 28.11.2021 16:27