Vari këpucët në gozhdë, Inter përshëndet Ranocchia-n

Andrea Ranocchia njoftoi ditën e djeshme fundin e karrierës së tij si futbollist porfesionist.

Pasi i mbaroi kontrata me Interin, mbrojtësi italian u transferua te Monza ku luajti vetëm pak muaj dhe më pas pësoi një dëmtim.

Pas kësaj, ai bëri njoftimin në Instagram se do t’i japë fund karrierës pasi nuk ka çfarë jep më në futboll.

Sot, Inter i ka kushtuar një postim atij duke e falenderuar.

“Jemi të nderuar që kemi qenë pjesë së rrugëtimit tuaj, paç fat!”./h.ll/albeu.com

Shtuar 23.09.2022 15:24