Uzuni “nderon” Ferencvaros, shënon dhe i jep 3 pikët (VIDEO)

Myrto Uzuni është kthyer në protagonistin kryesorë në OPT BANK Liga, në ndeshjen e javës 16-të mes Ferencvaros dhe Honved.

Sulmuesi shqiptar ka arritur të shënojë gol në minutën e 92 të takimit që Frencvaroshi zhvilloi kundër Honved, duke i dhënë kështu skuadrës së tij 3 pikë me vlerë në garën për titullin kampion.

Pas kësaj fitore Ferencvarosi arrin në 35 pikë duke mbajtur edhe kreun e klasifikimit në kampionatin hungarez, me vetëm 2 pikë më pak se skuadra e Kisvardas.


Shtuar 18.12.2021 18:44