UEFA: Eriksen është transferuar në spital, takim urgjent me dy skuadrat

UEFA ka konfirmuar se mesfushori Christian Erisken është në gjendje stabile.

 

Danezi për disa minuta ‘luftojë’ me jetën, mirëpo tani është në gjendje stabile.

Këtë e ka konfirmuar UEFA, përmes një komunikate:

“Duke ndjekur emergjencën ku ishte i përfshirë lojtari i Danimarkës, Christian Eriksen, një mbledhje urgjente me dy skuadrat dhe zyrtarët e ndeshjes do mbahet dhe detajet e tjera do konfirmohen në 19:45.

Lojtari është transferuar në spital dhe është në gjendje stabile”, shkruhet në komunikatë.

Shtuar 12.06.2021 19:35

Tags: ,