Eriksen pësoi atak kardiak në fushë, ky është momenti kur mjekët i bëjnë frymëmarrje artificiale (VIDEO)

Momenti kur mjekët i japin Eriksenit ndihmën , frymemarrje artificiale.

Një incident trishtues ka ndodhur në ndeshjen e grupit B në Kampionatin Evropian, mes Danimarkës dhe Finlandës.

Kah fundi i pjesës së parë Christian Eriksen ka humbur ndjenjat në fushë.

Ai ishte duke ecur teksa u rrëzua në fushë, dyshimet e para janë se mund të ketë pësuar sulm në zemër. Menjëherë ka reaguar stafi mjekësor i Danimarkës duke i dhënë ndihmën “ringjallje kardiopulmonare”.

Ndeshja është ndërprerë prej më shumë se 10 minutave.

Ndeshja është suspenduar edhe zyrtarisht.

Shtuar 12.06.2021 19:32