Tifozët e Real Madrid në Arabinë Saudite i bëjnë një kërkesë Perez-it

Real Madridi pret një merkato të qetë të janarit, por ajo që është bërë e qartë me vizitën e tyre në Arabinë Saudite është se tifozët në Riad duan që ata të nënshkruajnë me Kylian Mbappe.

Florentino Perez donte të ishte i pranishëm në seancën stërvitore të ‘Los Blancos’ të premten në mëngjes, së bashku me Jose Angel Sanchez dhe Emilio Butragueno.

Ai bisedoi me Carlo Ancelottin për disa momente, por ajo që ishte interesante ishte se si ai foli me shtypin udhëtues spanjoll pak para seancës stërvitore.

U bë e qartë se ajo që duan shumë tifozë të Real Madridit në rajon është Mbappe, ata duan transferimin e francezit më shumë se Erling Haaland.

Perez është mbreti i të diturit se cilët lojtarë janë më të tregtueshëm dhe në një kohë kur për çfarëdo arsye investimet saudite në sport janë kaq të mëdha, kjo është thjesht një arsye tjetër për të synuar yllin e shndritshëm të futbollit francez./ h.ll/albeu.com


Shtuar 14.01.2022 14:00