Thierry Henry ka një paralajmërim për Arsenalin para ndeshjes me Man.United

Theierry Henry pretendoi se Manchester United ishte më i mirë se Arsenali në fillim të këtij sezoni.

Gunners këtë të enjtë do të ndeshen në “Old Trafford” ku kërkojnë të kenë vazhdimësi pas fitores ndaj Neëcastle.

Duke folur për Prime Video Presents Sport 2021, Henry tha: Manchster United- Arsenal është gjithmonë një ndeshje e madhe dhe ata janë ndoshta më të mirë se ne për momentin.

Ata kanë një njeri që mund t’iu kthejë problemet në zgjidhje si Ronaldo, kështu  që ne vetëm mund të shpresojmë”. /albeu.com


Shtuar 1.12.2021 11:22