Si “spiun” pas yjeve të futbollit, kush është misteriozi që po shfaqet pas lojtarëve? (FOTO LAJM)

Ndërkohë që të gjithë gëzojmë faktin se Christian Eriksen është në gjendje të mirë dhe gjithçka kaloi pa pasoja fatale, një tjetër paqartësi ka lindur në botën e futbollit.

Lojtarët kanë profile shumë të fuqishme në rrjetet sociale dhe numërojë miliona ndjekës. Si pasojë ata duhet të publikojnë herë pas here foto për të mbajtur aktive profilet e tyre.

Kjo është diçka normale, por anormalja qëndron në “horizontin” e fotove të tyre. Në fotot e publikuara nga disa futbollistë, në sfond shihet një zotëri.

Është gjithnjë i njëjti, pas Alvaro Moratas, Jordi Albas, Ryan Babel, Van de Beek apo Toni Kroos si mund ta shihni në fotot e mëposhtme. Është ende e paqartë se cili është zotëria në fjalë dhe njerëzit janë shumë kureshtarë.

Mund të jetë një reklamë dhe nëse është kështu, mund ta shpallim që tani pa u zbuluar reklamën më unike në botë. Gjithsesi, dilema vazhdon, madje sapo ka nisur!