Sergio Ramos gjithashtu reagon pas pensionimit të Aguero-s: Shijo atë që vërtet ka rëndësi

Emri i ditës nuk është askush tjetër përveç Agüeros. Shumë miq, kolegë dhe klube kanë pasur detajin e kujtimit të argjentinasit, i detyruar të tërhiqej para kohe për shkak të aritmisë që pësoi disa javë më parë.

Nëpërmjet rrjeteve të tij sociale, Sergio Ramos ka shfrytëzuar gjithashtu rastin për t’i dërguar atij një mesazh mbështetjeje në këto momente të vështira për Kun siç është parë mëngjesin e sotëm në Camp Nou:

I dashur Sergio, këto janë rrethanat më të padrejta që ekzistojnë. Urime për karrierën tuaj të mrekullueshme. Shumë kurajo dhe shijo atë që ka vërtet rëndësi, jetën”, ka shkruar futbollisti i PSG-së, i cili vijon me planin individual të punës këtë javë duke pritur që të ketë disa minuta këtë fundjavë kundër Feignies në përballjen e Kupës së Francës. /albeu.com 


Shtuar 15.12.2021 15:01