“Sa ndeshje keni luajtur për ekipin e parë?” Me Mercedez dhe Rolex në dorë, truket e tilla nuk do të funksionojnë me Klopp

Me Jurgen, truket e tilla nuk do të funksionojnë. Ish-mbrojtësi i Liverpool-it, Dejan Lovren, i tha uebsajtit zyrtar të Zenit vitin e kaluar një histori të shkurtër që përmbledh Jurgen Klopp në mënyrë perfekte, shkruan albeu.com.

“Në vitin 2017, në ditën e parë të para-sezonit, një lojtar 18-vjeçar, nuk do ta përmend emrin, erdhi në stërvitje me një Mercedes me Rolex ari në kyçin e dorës.

“Biseda mes lojtarit dhe Klopp shkoi kështu: “Me çfarë makine keni ardhur ktu?” – “Me Mercedes”, “Çfarë është kjo në krahun tuaj?” – Rolex, “Sa ndeshje keni luajtur për ekipin e parë?” – “Asnje”.

Reagimi i fundit i Klopp: “Pastaj nesër merrni një makinë normale dhe mos harroni të hiqni orën”.

Klopp shfaqet si një trajner shumë emocional, por kjo histori tregon se sa i disiplinuar është ai pavarësisht të gjitha arritjeve të tij. /albeu.com/


Shtuar 14.07.2022 21:53