Rreth dy mijë tifozë do të shoqërojnë Milanin në Madrid

Atletico Madrid dhe Milani do të luajë një takim të rëndësishëm javën e ardhshme në Metropolitan, për ditën e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat rrezikojnë të ardhmen e tyre në Evropë. Spanjollët duhet të fitojnë për të vazhduar në varësi të tyre për të qenë në fazën e 16-të të turneut, ndërsa Milani, i cili shton vetëm një pikë nga dymbëdhjetë të mundshmet, ka ende opsione edhe për të qenë i dyti në grup, edhe pse për këtë duhet të fitojnë dy takimet dhe të presin rezultatet e tjera. E njëjta gjë për të përfunduar të tretën dhe për të luajtur Europa League.

Fakti është se sado e komplikuar ta kenë italianët, fansat e tyre vazhdojnë të kenë besim. Pas shumë vitesh jashtë Champions League, ‘rossonerët’ duan të vazhdojnë të shijojnë garën më të lartë kontinentale dhe të mbështesin skuadrën duke ruajtur opsionet.

Ndaj rreth 2000 tifozë do të jenë në skajin verior të zonës metropolitane duke brohoritur për ata nga Pioli , në një ndeshje që, siç parashikohet, do të klasifikohet si rrezik i lartë nga autoritetet përkatëse. r.t/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 10:12