Kapen rreth 200 kg marihuanë mes kufirit Maqedoni-Dibër

Është kapur rreth 200 kg marihuanë, mes kufirit Maqedoni – Dibër, nga një aksion i Ministrisë së Punëve të Brendshme, shkruan Alsat.

Kjo është bërë e ditur nga burimet e Alsat brenda MPB-së.

Aksioni ka qenë afër fshatit Ame në Dibër të Maqedonisë, dhe ka nisur mbrëmë pas mesnate, derisa pritet të vazhdojë.

Alsat, do ju mbajë të informuar nga ky rast./ Alsat.mk


Shtuar 18.11.2021 10:04