Roma i hap derën Banega-s

Ever Banega ka një opsion për t’u rikthyer në elitë. Argjentinasi, i cili aktualisht luan për klubin Al-Shabab të Ligës Profesionale Saudite, është në orbitën e një Klubi të madh.

Drejtori i përgjithshëm i Romës, Tiago Pinto, ndodhej në Milano këto ditë për të mbyllur transferimin e Diawarës te Torino-s. Në atë arratisje ai përkoi me përfaqësuesin e Banegës dhe emri i tij u vu në tavolinë.

E vetmja pengesë është paga e lartë e lojtarit. Duke dashur të rikthehet në elitë, topi është në fushën e Ever Banega. r.t/albeu.com

Shtuar 25.01.2022 11:45