Rodrygo ëndërron Kupën e Botës me Brazilin

Rodrygo ka synimin e tij drejt lavdisë së Kupës së Botës me Brazilin pas thirrjes së tij në skuadër.

Anësori i Real Madrid është përzgjedhur nga Tite për ndeshjet kualifikuese të kombit të tij kundër Ekuadorit dhe Paraguajit këtë javë.

Seleçao, të cilët janë në krye të tabelës kualifikuese të CONMEBOL, tashmë kanë një vend të garantuar në Katar pasi kanë grumbulluar 35 pikë nga 13 ndeshjet e tyre të para.

Rodrygo ka tre ndeshje për të parët në emër të tij dhe e di se ndeshjet e ardhshme paraqesin një mundësi që ai të vendosë pretendimin e tij për t’u paraqitur në finale dhe duke ndihmuar Brazilin të fitojë një triumf të gjashtë të Kupës së Botës.

“Është shumë e rëndësishme për mua që të jem në skuadrën e Brazilit,” tha ai për ‘TNT Brazil’.

“Ishte një synim të kthehesha në skuadrën e Brazilit. Mendoj se këto ndeshje mund të përcaktojnë gjërat dhe shpresoj të luaj dhe të vendosem në ekipin kombëtar.

“Të gjithë brazilianët duan të jenë në Katar. Unë do të punoj për të provuar të jem atje. Nëse luaj mirë, kam një shans të shkoj.

“Nëse do të më duhej të zgjidhja një titull për të fituar në 2022, do të thoja Kupën e Botës”, është shprehur Rodrygo./h.ll/albeu.com

 

Shtuar 26.01.2022 11:32