Rinovimi me Liverpool-in i komplikuar? Salah hedh topin në fushën e “The Reds”

Mo Salah ka qenë në negociata për rinovimin e tij prej javësh. Egjiptiani dëshiron të qëndrojë dhe Liverpoolipo ashtu, por shifrat që ai kërkon nuk duket se janë plotësisht të kënaqura në ndeshjet e Merseyside.

Në një intervistë të gjerë në GQ, Salah sqaroi situatën dhe hodhi topin në fushën e Liverpool.

Unë dua të qëndroj por nuk është në duart e mia. Është në duart e tyre. Ata e dinë se çfarë dua dhe nuk po kërkoj asgjë të çmendur. Puna është kur kërkon diçka, ata të tregojnë se mund ta japin sepse ata e vlerësojnë atë që ke bërë për klubin. Unë jam këtu për pesë vjet tani. E njoh klubin shumë mirë. Unë i dua tifozët dhe ata më duan mua. Por me drejtuesit, ata e dinë situatën dhe është në duart e tyre”, shprehet egjiptiani. r.t/albeu.com


Shtuar 11.01.2022 11:04