Ramsey gjithnjë e më afër Newcastle

Aaron Ramsey është një nga largimet e Juventusit për merkaton e dimrit pasi uellsiani nuk përshtatet në planet e Allegrit. Mesfushori ka një nga pagat më të larta të skuadrës me 7 milionë euro në sezon dhe largimi i tij do të lehtësonte llogaritë e varfëruara të klubit.

Mesfushori tashmë ishte afër largimit verën e kaluar, por më në fund nuk erdhi asnjë ofertë që do të përmbushte pritshmëritë e të dyja palëve. Tani muaj më vonë situata është e njëjtë dhe pritet që këtë dimër transferimi i tij të përmbyllet përfundimisht.

Pavarësisht sezoneve të tij të fundit, lojtari ende ka një poster të shkëlqyer në Premier League dhe Newcastle është ofertuesi kryesor për shërbimet e mesfushorit.

Ardhja e familjes mbretërore saudite ka ngjallur një iluzion të madh te tifozët, por realiteti është se tani për tani ata po luftojnë për të shmangur rënien. Drejtimi sportiv synon të inkorporojë 4-5 lojtarë në merkaton e dimrit dhe Ramsey është një nga favoritët për të përforcuar “Magjistaret”.

Në moshën 30-vjeçare, mund të jetë skuadra perfekte që Ramsey të përfundojë karrierën e tij në një operacion që mund të arrijë deri në 10 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 6.12.2021 11:53