PSG “peshkon” tek Lille

E ardhmja e qendërsulmuesit Jonathan David mund të jetë larg nga Lille me disa klube të mëdha evropiane që do të lëviznin duke pasur parasysh fillimin e shkëlqyer të djaloshit 21-vjeçar.

13 paraqitje dhe 8 gola në Ligue1. Sipas “Le10sport.com”, PSG synon kanadezin dhe po studiohet transferimi në janar.

I riu kanadez nuk do të largohet në merkaton e dimrit , por verën e ardhshme Newcastle dhe Inter gjithashtu mund të bashkohen me bisedimet dhe të sfidojnë PSG-në për sulmuesin e Lille./h.ll/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 11:40