Pochettino flet për transferimin e Brojës, i pagabueshmi i merkatos jep lajmin: Në ditët në vijim do të ketë lëvizje

Armando Broja është kthyer në temë diskutimi këtë merkato. Në mediat britanike është përfolur se Chelsea ka dhënë dritën e gjelbër për transferimin e tij, ndërsa Fulham-i dhe Wolverhampton-i janë të gatshëm për të përfituar nga kjo mundësi.

I pyetur në konferencë për shtyp për largimin e Brojës, trajneri Pochettino është shprehur: “Për momentin, asnjë lajm. Është qetësi. Diçka e mirë, pasi ne po punojmë mjaft mirë”. Ndërkohë i pagabueshmi i merkatos, Fabrizio Romano, ka paralajmëruar në “Caught offside” se: “Mund të ketë lëvizje në ditët e ardhshme”. /Sport Ekspres/