Po shkëlqen me Shqipërinë, Kristian Asllani i dhuron bluzën e finales së Champions League kryebashkiakut shqiptar (FOTO)

Origjinën e ylli të kombëtares kuqezi Kristjan Asllani, i cili po shkkëlqen në fushën e blertë, të gjithë e paskemi ditur gabim.

Kristjan Asllanin të gjithë e quajnë elbasanas, dhe kjo është e vërtetë, por origjina e tij nuk është nga Elbasani, por nga Mollasi i Cerrikut, një fshat i dalluar për njerëz punëtorë dhe me shumë tradita.

Asllani sëfundmi i ka dhuruar kreut të Bashkisë së Cerrikut, Andis Salla bluzën me numrin 14 që mban veshur tek Interi.

Në bluzën e Asllanit gjenden dhe firmat e kampionëve të Interit, të cilët viin e shkuar luajtën në finalen e Champions League përballë Manchester Citytu, ku pësuan një humbje dramatike.


Shtuar 17.10.2023 21:46