Plas humori në Premier League, mënyra si arbitri përplas në tokë lojtarin (VIDEO)

Dëmtimet janë të shpeshta në futboll, ku shpesh ndodh që përplasjet mes lojtarëve të jenë shkaku kryesor. Por sa raste keni parë që një arbitër të dëmtojë një lojtar?

Një rast i tillë ka ndodhur në Premier League, në ndeshjen mes Brentford dhe Mançester Sitit. Në minutën e 20 Majkëll Jensen u përplas pa dashje me arbitrin. Lojtari i Brentford po mundohej të kapte topin por arbitri i zuri rrugën duke shkaktuar të qeshura në stadium.

Videoja e përplasjes është bërë mjaft virale në rrjetet sociale./albeu.com/


Shtuar 1.01.2022 15:43