Personat që shantazhojnë Pogban kanë një çelës USB me një video që lidhet me situatën me mallkimin e mundshëm të Mbappes

Paul Pogba shantazhohet me një video duke iu referuar situatës me mallkimin e mundshëm të Kylian Mbappe.

Kujtojmë se Matia Pogba, vëllai i mesfushorit të Juventusit, ka publikuar një video në të cilën premton të publikojë detaje të sinqerta në lidhje me agjenten e tij Rafaela Pimenta, si dhe sulmuesin e PSG-së dhe kombëtaren franceze Kylian Mbappe. Ai deklaroi se informacioni do të bënte shumë zhurmë.

Më vonë u shfaqën informacione se mesfushori i Juventusit iu drejtua magjistarit me një kërkesë për të mallkuar Kylian Mbappe. Matia e kërcënoi Pogba që ta bënte publike këtë informacion, duke e shantazhuar si pjesë e një grupi kriminal dhe duke zhvatur 13 milionë euro. Futbollisti nuk pranoi të paguante këtë shumë dhe pranoi praninë e vazhdueshme të një prej zhvatësve pranë tij, të cilit më pas i transferoi më shumë se 100 mijë euro.

Sipas RMC Sport, duke cituar burime pranë hetimit, personat që qëndrojnë pas kësaj zhvatjeje duhet të kenë në posedim një çelës USB që përmban një video incizim lidhur me këtë situatë. Në veçanti, mund të ketë prova të informacionit në lidhje me kërkesën e Pogba për të mallkuar Mbappe. /albeu.com/