“Nuk duhet të kishte ndodhur”, Rummenigge ankohet për largimin e Alaba

 David Alaba mbërriti këtë verë, si lojtar i lirë, te Real Madrid . Një pjesë themelore e Bayern Munich , ai u nda nga entiteti në fund të kontratës së tij. Një largim që ka dëmtuar skuadrën gjermane në aspektin mbrojtës dhe për të cilin Karl-Heinz Rummenigge , i cili në atë kohë punonte në klub , i vjen keq .

Në thelb, unë mendoj se të gjithë janë dakord që kjo largim nuk duhej të kishte ndodhur . Mos harroni, djali u rrit në Bayern Munich. Ai luajti atje për 13 vjet dhe ka qenë gjithmonë një pjesë e rëndësishme e ADN-së së Bayernit,” shprejhet ai.

Përveç kësaj, në Sky90, ai shpjegoi largimin e ndërkombëtarit austriak: “Për fat të keq, gjithçka u bllokua pak në një moment. Ose ekonomikisht ose atmosferikisht. Kjo është e vështirë të vlerësohet tani. Gjëja kryesore është se, për fat të keq, ai nuk është. Mendoj se kjo largim të paktën nuk është kompensuar siç duhet . Mendoj se në rastin e Alabës ne të gjithë bëmë gjithçka. Për fat të keq, e gjithë puna ngeci diku. Dhe ai arriti në përfundimin se donte të largohej nga klubi sepse ai padyshim kishte një shumë interesante të Real Madridit” përfundon Rummenigge. /albeu.com

 


Shtuar 22.11.2021 10:42