Nkunku gati të rikthehet në PSG

PSG përgatit një rinovim të ri të lojtarëve për verën e ardhshme dhe priten disa dalje në sulm. Përveç vazhdimësisë së Mbappe-së në dyshim, Icardi do të largohet nga skuadra së bashku me pjesë të tjera si Draxler, ndaj është urgjente të shtohen trupa për vijën më sulmuese.

Një nga emrat në axhendën e Leonardos dhe i cili tashmë është kontaktuar është Christopher Nkunku, mesfushori sulmues i RB Leipzig.

Futbollisti 23-vjeçar u largua nga Parisi në vitin 2019 për të provuar fatin te klubi gjerman, me të cilin ka kontratë deri në vitin 2024, por duke menduar për më të mirën për karrierën e tij dhe pasi çmimi i tij është rritur në qiell, ai do të vinte bast për t’u rikthyer në. ekipin e zemrës së tij. Nkunku zbarkoi në PSG në kategorinë e fëmijëve, kështu që ai kaloi të gjitha nivelet derisa debutoi me ekipin e parë në 2015.

Leipzig po kërkon rreth 50 milion euro për pasimin e Nkunkut, i cili vendos klauzolën e përfundimit të tij, megjithëse mund të pranojë një ulje për të përfshirë një futbollist nga entiteti francez. Pini Zahavi, përfaqësuesi i tij, njëlloj si ai i Lewandowski-t dhe Alaba-s, tashmë ka pasur një takim me sekretarin teknik të PSG-së dhe duket se do të ketë një shans të dytë për lojtarin në Parque de Los Príncipes.


Shtuar 1.11.2021 17:28