Napoli-Liverpool: Lajmet më të fundit nga skuadrat dhe formacionet e mundshme përpara ndeshjes

Ndeshja e parë e Reds në Champions League është planifikuar për në orën 21:00 të mërkurën, 7 shtator 2022.

Liverpool ende vuan nga lëndimet, me Klopp-in i mungojnë tetë lojtarë përpara ndeshjes: Kelleher, Carvalho, Jones, Henderson, Ramsey, Konate, Keita dhe Oxlade-Chamberlain. Thiago është rikthyer në radhë, dhe mesfushori i ri Arthur Melo është gati për të luajtur, edhe pse jo plot 90 minuta, shkruan albeu.com.

Formacionet e parashikuara sipas WhoScored.

Lojtari kryesor i Napolit, Victor Osimhen mund të mos luajë të mërkurën, ai humbi stërvitjen të martën. Probleme muskulore po përjeton edhe një tjetër sulmues napolitan, Irving Lozano, pjesëmarrja e tij në ndeshje është në dyshim. /albeu.com/

Shtuar 7.09.2022 11:04