Naby Keita nuk hesht, godet drejtorin e Werder Bremenit pas akuzave për mungesë në ndeshjen me Leverkusenin

Naby Keita shkoi në mediat sociale për të hedhur poshtë pretendimet se ai shkoi në shtëpi pasi u hoq nga formacioni fillestar i Werder Bremen.

Mesfushori nënshkroi me skuadrën verën e kaluar si lojtar i lirë pas një periudhe gjashtëvjeçare te gjigantët e Ligës Premier, Liverpool, por ka luajtur vetëm 106 minuta për shkak të lëndimeve.

E ardhmja e Keita në skuadrën e Bundesligës u vu në dyshim përpara udhëtimit të tyre në Bayer Leverkusen pasi nuk u emërua në ekip.

Drejtori i Bremenit, Clemens Fritz tha: “Naby Keita zbuloi se nuk do të luante kundër Leverkusenit që në fillim, ai vendosi të mos hipte në autobus dhe të shkonte në shtëpi. Ne do të flasim me të dhe agjentin e tij nesër për pasojat dhe se ku do të shkojmë nga këtu”.

Megjithatë Keita u përgjigj me një deklaratë në një storie në Instagram, duke afirmuar profesionalizmin e tij dhe duke goditur një person që përpiqet t’i ‘njollosë’ imazhin e tij.

“Do të doja të flas për të sqaruar situatën time me klubin tim, Werder Bremen. Që nga dita e parë që kam nënshkruar për këtë klub madhështor, kam treguar gjithmonë vetëmohim dhe profesionalizëm”, thuhet fillimisht në reagimin e tij.

“E vetmja dëshirë që më ka shtyrë gjithmonë ka qenë të ndihmoj klubin dhe t’u sjell lumturi tifozëve të shumtë, veçanërisht në këtë kohë kur rezultatet nuk janë ato që duam. Që nga fillimi i karrierës sime, kudo që kam qenë, nuk kam pasur asnjëherë problem disiplinor dhe jam munduar gjithmonë të jem shembullor, prandaj nuk do të pranoj që dikush ta njollos këtë imazh”.

“Për tifozët, do të doja që ju ta dini se në çdo seancë stërvitore, unë luftoj që t’ju bëj të lumtur çdo fundjavë. Stërvitja, dhënia e gjithçkaje, këto janë kufijtë e fuqisë sime”, ka shtuar më tej ai.

Werder Bremen vazhdoi të humbasë ndeshjen 5-0 pasi Leverkusen u kurorëzua si kampion i Bundesligës për herë të parë në historinë e tyre 120 vjeçare. /Telegrafi/


Shtuar 15.04.2024 21:49