Mourinho: Kolapsi psikologjik është dobësia jonë

José Mourinho, trajneri i Romës, e analizoi humbjen e sotme ndaj Juventusit në faqen zyrtare të Giallorossëve si më poshtë:

“Ndeshje fantastike për 70 minuta, ishim në kontroll me cilësi dhe organizim, Juventusi dukej nën kontroll. Pastaj bëmë një gabim të papranueshëm për 3-2, Felix kontrolloi mirë Cuadradon dhe kur ai doli ne gabuam, por një gabim do të thotë një gabim, jo ​​dhjetë të tjerë dhe në vend të kësaj pësuam një kolaps mendor, i cili na bëri të harrojmë kontrollin që kishim mbi lojën.

Kolapsi individual dhe më pas psikologjik është dobësia jonë, në një ekip shumë vuajnë presionin. Jam shumë i trishtuar për tifozët e Romës, mund të them vetëm se nuk ndalem në punën që po bëj.

Na duhet kohë për të përmirësuar planin psikologjik, por disa personalitete janë të vështira për t’u ndryshuar. Por pak nga pak”, janë fjalët e tij pas rezultatit të bujshëm 3-4 në Olimpico./ h.ll/albeu.com


Shtuar 9.01.2022 21:58