Milioneri spanjoll blen klubin anglez që drejtohet nga Rooney

Derby County është bërë me pronar të ri. Biznesmeni spanjoll Erik Alonso ka arritur marrëveshje për të blerë aksionet te ekipi anglez.

‘The Athletic’ raporton se tashmë mbetet vetëm aprovimi nga Federata Angleze.

 

 

Alonso është 29 vjeçar dhe është pronar i kompanisë WBD Sports.

Derby County bën gara në ligën e dytë të Anglisë dhe ka trajner Wayne Rooneyn.


Shtuar 7.04.2021 14:21