Milani kalon “mini-krizën”, siguron fitore komode ndaj Salernitanës (VIDEO)

Milani ka arritur të triumfojë me rezultatin 2-0 ndaj Salernitanës në “San Siro” në kuadër të javës së 16 të Serie A.

Pas një barazimi dhe dy humbjeve, “kuqezinjtë” rikthehen të marrin dy fitore radhazi.

Ndeshje u zhbllokua që në minutën e 5 me mesfushorin, Kessie dhe në minutën e 18 do të dyfishonte Saelemaekers.

Rezultati 2-0 do të ishte edhe përfundimtari i kësaj ndeshjeje, i cili e ngjit Milanin momentalisht në vendin e parë me 38 pikë, 2 më shumë se Napoli i cili ka një ndeshje më pak. Salernitana na krahun tjetër nuk mbetet në fundin e tabelës. /albeu.com

 

 


Shtuar 4.12.2021 16:53