Mertens mes të shkuarës dhe së ardhmes: Higuain i 36 golave ​​i pakrahasueshëm! Osimhen? Potencial i frikshëm

Në intervistën e dhënë për Corriere dello Sport, Dries Mertens flet edhe për shokët e tij të skuadrës nga e kaluara dhe e tashmja, si Higuain dhe Osimhen:

“Pipita i 36 golave ​​nuk ka të barabartë. Unë jam shok skuadre në kombëtaren e De Bruyne dhe Lukaku që përfaqësojnë ekselencën. Por Pipita e atij sezoni bëri gjithçka dhe luajti për ekipin. Ai ishte një përbindësh. Osimhen? Unë e di se çfarë vlen dhe çfarë mund të bëhet. Nga ai do të varet shumë, mbi aftësinë e tij për të menaxhuar veten. Ai ka potencial të frikshëm, edhe tani regjistron si pak të tjerë dhe është ende shumë i ri. Në dy vjet i është dashur të kalojë shumë. Por tani do të jetë radha e tij”. /albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 16:29