Mbrojtësi i Manchester Utd shfaq probleme njësoj si të Agueros

Victor Lindelof u desh të zëvendësohej gjatë ndeshjes së Manchester United jashtë në Norwich City të shtunën me dhimbje të forta në gjoks.

Mbrojtësi suedez ra në gjunjë dhe duke mbajtur gjoksin gjatë fitores 1-0 të United në Carrow Road.

Mjekët vrapuan në fushë për të ndihmuar Lindelof, me lojtarin që ankohej për vështirësi në frymëmarrje dhe një ritëm të shpejtë të zemrës.

Ai u zëvendësua nga Eric Bailly dhe u dërgua në dhomën e zhveshjes për t’iu nënshtruar testeve, por këto imazhe sjellin kujtime të këqija të incidenteve të ngjashme në kohët e fundit./h.ll/albeu.com