Mbappe lë të hapur të ardhmen: Jam i lumtur, kam shumë gjëra dhe sfida të mëdha përpara (VIDEO)

Sulmuesi francez ishte ngazëllyer pas katër golave kundër Kazakistanit dhe duke folur për të tashmen dhe të ardhmen e tij e la më shumë se të hapur derën për ndryshime të mëdha.

“Kam kaluar pesë vite të jashtëzakonshme, kam përfituar nga çdo moment dhe vazhdoj ta bëj. Tani vijnë shumë gjëra, sfida të mëdha dhe për këtë kam folur tashmë”, pranoi ai para mikrofonave të TNT Brazil, raporton albeu.com.

Mbappe e pranon se ai po kalon një moment të mrekullueshëm dhe se ai është “i lumtur si në fushë ashtu edhe në jetën time personale” që e ndihmon atë të luajë mirë dhe të bëjë paraqitje të shkëlqyera si ajo që nënshkroi këtë të shtunë në Stade de France.

Stadiumi i preferuar siç i kujtoi intervistuesi.”Pra do të qëndroni në Paris?” Ai e pyeti atë në një mënyrë shumë të drejtpërdrejtë, të cilës Mbappe dinte t’i përgjigjej sinqerisht, duke e lënë të ardhmen e tij më se të hapur.

“Jam këtu, jam akoma këtu, jam këtu këtë sezon”, ka komentuar ai.

Sepse Kylian përdor shprehje të përkohshme si “ende” dhe “këtë sezon” qëllimisht dhe madje fillon duke folur në të kaluarën e “pesë viteve” të tij në Francë.

Dera e së ardhmes së tij është më se e hapur, ai e ka komentuar tashmë edhe herë të tjera dhe “sfidat e mëdha” që ai iu referua kësaj here shihen si një dremitje e qartë për Real Madridin nga shumë tifozë të Los Blancos që ëndërrojnë nënshkrimin e tij në 2022. /albeu.com/


Shtuar 14.11.2021 12:44

Tags: