Marotta flet hapur për Lukakun, Skriniar dhe Dybala: Situatat po analizohen, së shpejti do të konkretizohen

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Marotta dha një intervistë në periferi të çmimit në kujtim të gazetarit Candido Cannavo të marrë këtë mbrëmje.

Ai ka folur rreth Lukakut, Dybala dhe Skriniar, duke u përgjigjur me kujdes pyetjeve.

Cili është mendimi juaj për rikthimin e Lukakut?

“Së pari dua të falenderoj Ausilion dhe Baçin, tani jemi në fazën e sintezës dhe duam të zyrtarizojmë operacionet e tjera. Janë ditë operacionale, në një kohë të shkurtër do të arrijmë në përfundime të ndryshme.”

Mund të bëni një pasqyrë të situatës me Dybala?

“Situata është që ne u takuam me përfaqësuesit e tij, por kjo është pjesë e punës sonë. Ne duhet të bëjmë sondazhe, të eksplorojmë shtigje të reja dhe mes tyre është Dybala. Më pas, megjithatë, për të arritur një përfundim duhet të ketë konvergjenca të rëndësishme dhe tani për tani nuk jemi në asnjë përkufizim të marrëdhënies “.

A mund të jetë Chelsea një opsion për Skriniar?

“Për Skriniar ka interesa të disa skuadrave, por në fund të fundit kemi një skuadër të përbërë nga lojtarë të shkëlqyer. Më pas do të vlerësojmë me qetësi, jemi gjithmonë në situatën që nuk duam të heqim dorë nga asnjë lojtar nëse ai nuk kërkon të transferohet. Në të njëjtën kohë, megjithatë, duhet të kemi parasysh konceptin e qëndrueshmërisë financiare sepse futbolli i sotëm ka nevojë për ekuilibra të mëdhenj ekonomiko-financiare dhe blerja dhe shitja e lojtarëve është një mjet absolutisht i rëndësishëm për të përballuar jetesën”./ h.ll/albeu.com

Shtuar 27.06.2022 22:46