Luis Enrique: Gavi ka lindur për të qenë një futbollist

Luis Enrique siguroi se ai hoqi një ngarkesë nga supet e tij pasi arriti kualifikimin e Spanjës për Kupën e Botës në Katar . Pavarësisht se çfarë do të thoshte, trajneri spanjoll nuk hezitoi të thërriste sërish Gavi , fëmijën e syve të tij.

Trajneri asturian u kthye për ta lavdëruar pas ekspozitës së tij kundër Suedisë dhe ishte plot lavdërime për culé. “Kur trajneri vendos të sjellë dikë që është 17 vjeç, është sepse ai e di se çfarë mund të kontribuojë. Nuk mendoj se kam luajtur shumë ndeshje me 50 mijë shikues dhe tashmë e keni parë lojën që ka bërë ‘fëmija’. Futbollisti Gavi nuk do të befasojë më askënd . Është një gjë unike, një përjashtim. Ai ka lindur për të luajtur futboll”, ka duartrokitur trajneri para mediave.

Nuk ishte hera e parë që Luis Enrique vlerësoi skuadrën e Barçës. “Ai është një bishë kafe”, tha ai para ndeshjes në Sevilje. Pas debutimit të tij në tetor, përveç kësaj, vetë trajneri mbeti i mahnitur: “E kuptoj që një paraqitje si kjo nuk është normale me rininë e tij. Është krejtësisht anormale ajo që bën”, u përgjigj ai, i mahnitur nga performanca e shkëlqyer e Gavi. “Nuk është normale, ai ka luajtur si në oborrin e shtëpisë së tij. Ai ka shumë personalitet”, shtoi ai. r.t/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 19:06