Këshilla e Mourinhos për Zaniolo: Lëreni të largohet nga Italia

Roma humbi këtë të mërkurë në stadiumin Dall’Ara kundër Bolognës, me golin e Svanberg në pjesën e parë. Kjo ishte humbja e gjashtë e ‘giallorossi’ në Serie A këtë sezon dhe tani ata janë gjashtë pikë prapa Atalantës së vendit të katërt. Mourinho kishte një akesë për arbitrat që lejuan lojën e parregullt të mbrojtësave të klubin kundërshtar:

Urime Bolognës që bëri një lojë të mirë, urime skuadrës sime të Romës, sot edhe ata kanë dhënë gjithçka, kundër gjithçkaje dhe kundër të gjithëve. Lëndime para dhe gjatë lojës dhe disa lëndime të fshehura. Më pas disa episode… Jam krenar për lojtarët e mi, jam me ta”, deklaroi trajneri portugez, i cili la një fjali që do të japë shumë për të folur në rrethinat e Romës.

 “Nëse do të isha Zaniolo, do të filloja të mendoja se është e vështirë të luash në Serie A”. 

Dhe më vonë ai pati një ndikim në këtë çështje para mediave zyrtare të klubit: “Unë flas kundër vetes: Unë e këshilloj Zaniolo të shkojë jashtë vendit, sepse këtu në Itali po ia bën të pamundur.”

Në këtë mënyrë, Mourinho ka dashur të ankohet. për ashpërsinë me të cilën mbrojnë sulmuesin romanist. /albeu.com


Shtuar 2.12.2021 12:07