Katër lojtarët e Barcelonës që kanë mbijetuar nga gjysmëfinalja ndaj Bayernit në 2015

Barça ka mundësinë për të kaluar në fazat më eleminim direkt sonte në përballjen ndaj Bayernit në Mynih. Skuadra e Xavit duhet të fitojë ose të shpresojë që Benfica të mos fitojë ndaj Dinamos së Kievit për të vazhduar rrugën në kompeticionin më të lartë kontinental.

Klubi kurrë nuk ka fituar në fushën e Bayernit , por në precedentin e fundit në Bavari që përfundoi me rezultatin 3-2, lejoi Barca të arrijë në finale. Në atë skuadër, të drejtuar nga Luis Enrique , ishin katër lojtarë që sot synojnë të jenë titullarë në Mynih, Marc-André Ter Stegen, Gerard Pique, Jordi Alba dhe Sergio Busquets . Të katër ishin edhe titullarë në atë rast dhe do të kërkojnë të arrijnë një tjetër rezultat pozitiv për të kaluar në fazën e 16-të.

Ndodh që në atë ndeshje të vitit 2015 luajti edhe trajneri aktual Xavi Hernández , i cili doli si zëvendësues i Iniestës për të mbajtur 3-2, si dhe Dani Alves , i cili përfundoi të gjithë ndeshjen dhe sot do të brohoras nga pasi nuk është ende në gjendje të luajë si lojtar i Barçës. /albeu.com


Shtuar 8.12.2021 09:56