Juventusi kërkon yllin e Dortmundit si zëvendësues të Ramsey

Juventusi po kalon momentin më delikat të viteve të fundit dhe është që problemet e tyre financiare tani duhet t’i shtohen problemeve të tyre sportive.

Italianët janë jashtë pozicioneve që i japin të drejtën për të luajtur në Europë dhe nevoja për të kërkuar përforcime të reja në merkaton e dimrit është evidente . Sipas  Todofichajes Axel Witsel është opsioni i parë i bordit sportiv të torinezëve.

Reprezentuesi belg përfundon kontratën me Borussia Dortmund në qershor dhe është një operacion që do t’i përshtatej nevojave italiane. Duke e sfiduar për vetëm 6 muaj lidhje kontraktuale nga Torino, shpresojnë ta marrin me një çmim të mirë dhe të përgatisin një ofertë të ulët për të marrë lojtarin.

Përveç kësaj, Juventus tashmë po punon për largimin e operacioneve të Aaron Ramsey dhe Weston McKennie që do të paguanin për ardhjen e Witsel. /albeu.com


Shtuar 1.11.2021 16:18