Juventus ngec në Firence, Jovic humbet penalltinë (VIDEO)

Juventus ka ngecur ndaj Fiorentinës në shtëpinë e këtyre të fundit.

I pari që shënoi ishte Milik në minutën e 9-të pas një asistimi nga Kostic.

Fiorentina u përpoq disa herë për të barazuar dhe ia arriti qëllimit në minutën e 29-të me anë të Kouame pas një kundërsulmi tejët të bukur.

Në minutën e 44-të, Fiorentina fiton një penallti dhe Luka Jovic e merr përsipër, por nuk ia arrin të shënojë pasi topi përfundoi në shtyllë./h.ll/albeu.com

29′ 1 – 1 Christian Kouamé Assist: R. Sottil

9′ 0 – 1 Arkadiusz Milik Assist: F. Kostić

Shtuar 3.09.2022 16:56