“Ju mund të zbutni një luan, por nuk mund ta zbutni Zlatan”, Ibras i bën mirë ajri i vendit të tij

Ai u kthye në ekipin kombëtar gati pesë vjet pas largimit dhe ishte menjëherë vendimtar për fitoret e Suedisë kundër Gjeorgjisë dhe Kosovës me dy asistime.

Ajri në shtëpi bëri padyshim mirë për Zlatan Ibrahimovic , i cili po përgatitet të kthehet në Milanello me një ngarkesë pranverore: “Ju mund të zbutni një luan, por nuk mund ta zbutni Zlatan” deklaroi sulmuesi i Rossonerëve, i cili në moshën 40 vjeç nuk është ai që dëshiron të dijë të varë kepucet e tij dhe vërtet vazhdon të rilind veten gjithmonë duke i dhënë vetes stimuj të rinj: “Unë kam një problem: kurrë nuk jam i kënaqur” , fjalët e Ibra për Champions Journal.

“Unë jam 39 vjeç dhe, me atë që kam bërë, nuk kam më detyrimin të punoj sepse kam një jetë të mirë, por ende e kam këtë pasion për atë që po bëj – shpjegoi Zlatan .

Unë gjithmonë dua më shumë. Ndoshta kjo është arsyeja pse unë jam këtu sot dhe jam akoma në gjendje të bëj atë që po bëj, sepse nuk shoh shumë lojtarë të moshës sime që ishin ose janë si unë. Në përgjithësi, kur një lojtar është mbi 30 vjeç, ai fillon fazën e pakësimit dhe më pas ndalet. Mbi 30, unë kam filluar të përmirësohem edhe më shumë dhe vazhdoj ta bëj këtë “. /albeu.com/


Shtuar 31.03.2021 11:53