Interesimi i Barcelonës? Asensio: Nga janari mund të nënshkruaj me çdo klub

 

Marco Asensio foli për të ardhmen e tij në një deklaratë për El Partidazo de la COPE dhe i  pyetur nëse do t’ia mbyllte derën FC Barcelones , ​​një klub që është shumë i vëmendshëm ndaj situatës së tij pasi Mundo Deportivo avancoi, sulmuesi i Real Madrid nuk përjashtoi asgjë. I pyetur drejtpërdrejt nëse ka mundësi që ai të shkojë te Barça, Asensio deklaroi se ”  që nga janari mund të nënshkruaj për çdo klub dhe është normale që të dalin shumë thashetheme”.

Asensio pranoi se, pas publikimit të MD , mëngjesin e së martës “kisha shumë mesazhe nga miqtë e mi”, por donte të sqaronte situatën e Barçës “nuk e kam menduar apo vlerësuar, nuk mund të jap një përgjigje”. I pyetur nëse Barça ka kontaktuar me të, Asensio theksoi se “Sinqerisht, nuk e di nëse më kanë telefonuar, ashtu si klubet e tjera janë larguar nga Barça, unë jam i fokusuar tek e tashmja. “

“Do të shohim se çfarë do të ndodhë, nuk i dihet kurrë në botën e futbollit. Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë,” përfundoi ai.

Anësori pranoi se gushti ishte i vështirë sepse “kishte opsione për t’u larguar nga Madridi”, por “besimi që më dha Ancelotti në një bisedë ishte kyç që unë të mos largohesha”. Lidhur me fishkëllimat në Bernabeu dhe zemërimin që e bëri atë të mos luante kundër Mallorca-s, Asensio pranoi se “mund të dallosh kur jam i lumtur apo i zemëruar dhe atë ditë ndryshimi nuk u bë dhe ishte një lndeshje e veçantë për mua. ” Megjithatë, ai nuk përjashtoi as një rinovim. “Kam menduar ta kthej atë, që ata të shohin angazhimin tim për shtatë vitet e mia në Madrid, i respektoj shumë tifozët, të cilët janë të lirë të japin mendimin e tyre”, theksoi ai./albeu.com