Inter-Barella, gati rinovimi me mesfushorin

Deri më tani vetëm Lautaro Martinez ka rinovuar zyrtarisht me klubin zikaltër.

Sipas asaj që raporton “LaGazzettadelloSport”, të martën do të jetë dita vendimtare për rinovimit të Barella-s. Interi dhe lojtari kanë qënë në bisedime të vazhdueshme dhe nga mesfushori italian është thënë se nuk ka ndërmend të largohet nga Inter.

Drejtuesit e Inter-it i kanë afruar Barella-s një rrogë prej 4.5 milion euro në sezon dhe një kontratë deri në 30 qershor 2026. Gjithashtu është diskutuar se Barella do të jetë kapiteni i ri i ekpit duke mbajtur shiritin të cilin momentalisht e zotëron portiere Handanoviç./H.LL/albeu.com


Shtuar 1.11.2021 14:05

Tags: ,