I grumbulluar me kombëtaren, Eriksen: Pata ditë të vrullshme, i lumtur për ftesën

Mesfushori i Interit, Christian Eriksen, tha se është jashtëzakonisht i lumtur që u bashkua me skuadrën e Danimarkës.

Lojtarët e Nerazzurri fillimisht u ndaluan të udhëtonin për shkak të koronavirusit, por në fund autoritetet lokale të shëndetësisë i lejuan të bashkohen me ekipin kombëtar.

Gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes së mbrëmjes së sotme kundër Izraelit në kualifikimet e Kupës së Botës, danez foli për përvojën në ditët e fundit.

“Ishin ditë shumë të vrullshme”, tha Eriksen. “Para fundjavës ishte praktikisht një jo, atëherë ne filluam t’i afrohemi fundjavës dhe u bë gjithnjë e më shumë një po. Në fund, ne morëm një lajm pozitiv dhe udhëtuam”.

29 vjeçari, i cili ka filluar katër nga gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A, shpjegoi se ai ka kaluar shumë kohë duke negociuar në telefon.

“Unë fola shumë në telefon,” vazhdoi ai. “Kam biseduar me menaxherin e ekipit kombëtar, klubin dhe ekipin”.

“Kishte shumë biseda në telefon dhe në fund gjithçka shkoi mirë. Të gjithë janë mirë dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Jam jashtëzakonisht i lumtur që jam këtu”, përfundoi ai.

Shtuar 25.03.2021 12:03