Formula 1: Piloti që “hapi rrugën” për titullin në Ferstappen merr kërcënime për jetën (VIDEO)

Piloti i Williams, Nicola Latifi, ka zbuluar se ka marrë mesazhe fyese dhe kërcënime për jetën e tij pas Grand Prix në Abu Dhabi, ku aksidenti i tij i dha Ferstappen-it një shans për të fituar titullin e Formula 1 nga Hamilton.

Nicola Latifi ishte një nga protagonistët e garës së fundit të Formula 1 në vitin 2021, marrë nga Protothema.

Vetëm pesë xhiro para përfundimit të Grand Prix, kanadezi gaboi në pjesën e fundit të Yas Marina dhe çmontoi makinën e tij mbi barriera. /albeu.com/

Shikoni videon:


Shtuar 21.12.2021 20:59