EURO 2020/ Spanjë – Poloni, ky është shpallur lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Ndeshja mes Spanjës dhe Polonisë ka përfunduar me rezultat 1-1.

Kombëtara e Spanjës dhe ajo e Polonisë, kanë ndare pikët pasi barazuan me rezultat 1-1.

Golin për Spanjën e realizoi Alvaro Morata në min e 25’, kurse për Polonin shënoi Robert Lewandowski në min e 54’.

Pas ndeshjes UEFA shpalli futbollistin e ndeshjes, ai është Jordi Alba.

Alba ishte mjaftë i mirë te Spanja sonte në rolin e tij, por paraqitja e tij e mirë e tij nuk i ndihmoi spanjollët të marrin më shumë se një barazim ndaj Polonisë.

Shtuar 19.06.2021 23:18