EURO 2020/ Mbyllen pjesët e para në Itali – Uells dhe Zvicër – Turqi, këto janë rezultatet (VIDEO)

Italia e ka mbyllu pjesën e parë në avantazh minimal ndaj Uellsit.  Për skuadrën e Mancinit shënoi Pessina në minutën e 39′.

Në krahun tjetër Zvicra po kryeson bindshëm ndaj Turqisë. Fillimisht për zviceranët ka shënuar Seferovic  e më pas ka ardhur një supergol nga Shaqiri.

Golat janë shënuar respektivisht në minutat, 6′ dhe 26′. /albeu.com/

Shtuar 20.06.2021 18:51

Tags: