Rama nuk ndalet, paralajmëron “fshesë” në administratë: Largoni parazitët dhe injorantët!

Kryeministri Rama ka paralajmwruar ndryshime nw administratw duke deklaruar se ka ardhur koha tw largohen “parazitw, injoratw politikw” dhe tw hapen vende pune pwr studentw dhe tw rinj.

Rama: Të mbështesim çlirimin nga parazitë, injorantë me mbulesa politike të falura nga njëri apo tjetëri. Të falura nga PS. E bëjnë të duket flamurin e PS si leckat e gabit.

Për këtë pastrim duhet të hapemi më fort dhe më gjërë se asnjëherë. Duhet të angazhohemi se ku janë më të mirët dhe më të devotshmit.

Të hapim bordet për vajza dhe djem që janë shkolluar jashtë shtetit apo ekselentë në Shqipëri. Këta kru përplasen me injorantë dhe arrogantë kërkojnë një shteg për t’u larguar nga vendi.

Gjatë mandatit të tretë duhet që të kryejmë një metamorfozë. /albeu.com/

Shtuar 12.06.2021 19:24