Dy ofertat që Arda Guler i ka refuzuar tashmë

Arda Guler e ka bërë të qartë angazhimin e tij ndaj Real Madridit duke refuzuar afrimet e dy skuadrave të La Ligës, Sevilla dhe Real Betis.

Sipas raportimeve të fundit, të dy klubet kanë shfaqur interesim për 19-vjeçarin, duke u konsultuar me Los Blancos për mundësinë e një transferimi gjatë afatit kalimtar të verës.

Që nga ardhja në Real Madrid nga Fenerbahce verën e kaluar, Guler i është dashur të presë mundësinë e tij për të shkëlqyer.

Pavarësisht se u përball me disa pengesa fizike, talenti i ri turk ka impresionuar me paraqitjen e tij në fushë, duke shënuar gjashtë gola në vetëm 440 minuta të luajtura në 12 paraqitje në të gjitha garat.

Interesimi i Sevillas dhe Real Betis për Guler është i kuptueshëm duke pasur parasysh përparimin dhe potencialin e tij të dukshëm.

Sevilla, në veçanti, po kërkon të forcojë skuadrën e saj pas një sezoni zhgënjyes, ndërsa Real Betis synon të rikthehet në Ligën e Kampionëve dhe ta shohë Gulerin si një opsion për të forcuar mesfushën e tyre.

Megjithatë, siç na tregon ‘The Hardtackle’, mesfushori e ka bërë të qartë se synimi i tij është të konsolidohet te Real Madrid dhe të luftojë për një vend në njëmbëdhjetëshen e parë sezonin e ardhshëm.

Pavarësisht ofertave joshëse, Guler ka zgjedhur të refuzojë propozimet e të dy klubeve andaluziane, duke treguar vendosmërinë e tij për të pasur sukses në Santiago Bernabeu.

Me largimin e Toni Kroos, i hapet një mundësi Guler për të pasur një rol më të spikatur në ekipin fillestar të Real Madridit, gjë që përforcon vendimin e tij për të qëndruar dhe për të vazhduar zhvillimin e tij në klubin e bardhë. /Telegrafi/


Shtuar 26.05.2024 20:51