Doli nga fusha i dëmtuar, zbulohet gjendja e Hysaj, ja kur kthehet mbrojtësi kuqezi

Ndryshe nga Serie A, ku pjesën më të madhe e ka kaluar në stol, në Champions League historia është ndryshe. Sarri shpesh e ka aktivizuar si titullar, kështu ndodhi edhe kundër Bayern Munich.

Për fat të keq, anësori kuqezi pësoi një dëmtim duke dalë nga fusha në minutën e 60-të. Sipas mediave italiane, Hysaj ka pësuar një dëmtim në kavilje dhe pritet të qëndrojë jashtë fushave të lojës nga 2-3 javë.

Gjithsesi, nuk përjashtohet një rikuperim më i shpejtë për futbollistin shqiptar, por prezenca e tij në Mynih duket e pamundur. /balkanweb/


Shtuar 16.02.2024 19:01