De Ligt ka një çmim dhe tre skuadra që e kërkojnë

Matthijs de Ligt dhe e ardhmja e tij janë kthyer në qendër të vëmendjes. Jo për tregun e dimrit, por për atë të radhës, tashmë në verë.

Sipas ‘La Repubblica’, Barça, Bayern dhe Chelsea janë në gjurmët e tij. Ky interes nuk është diçka e re, por është se Mino Raiola, agjenti i lojtarit, ka pasur biseda në bisedat e fundit me ndërmjetës të skuadrës së Barçës.

Ai ka vendosur një çmim fillestar për klientin e tij, 65 milionë euro dhe gazeta italiane bën me dije se holandezi do të ishte një nënshkrim ëndërr për Xavi Hernandez. r.t/albeu.com

Shtuar 21.01.2022 08:45